Osmanlı devletiyle terapi kültürümüze girmiş olup sultan masajı nasıl yapılır sorusunu şöyle cevaplayabiliriz.  Oldukça rahatlatıcı etkiye sahip güçlü terapi tekniklerinden biri olarak bilinmektedir. Osmanlı döneminde sultanlara özellikle hamam yani kese sonrasında köpükle uygulanan terapi yöntemidir.

Bu terapi tüm vücuda uygulandığı için kan dolaşımının da hızlı olmasına yardımcı olan özelliği içerisinde barındırıyor. Böylece vücut kaslarının gevşemesine ve rahatlamasına yardımcı oluyor. Sultan masajı nedir sorusu uygulaması esnasında vücudun daha iyi tepki vermesi ve kişilerin zihinsel olarak da rahatlayabilmesi için aromatik yağlar da tercih edilebilir olarak yanıtlanmaktadır.

Öyle ki son yıllarda sultan masajı faydaları ön plana çıkarken bu uygulamadan yararlanmak isteyen pek çok kişinin tercihleri arasında aromatik yağ kullanımı yer alıyor. Böylece tedaviden alınan verim de kat kat arış göstermektedir.

Sultan masajı nasıl yapılır uygulamasının diğer spa yöntemlerine göre en dikkat çeken farklarından biri tedavinin iki terapist tarafından uygulanıyor olmasıdır. Bu sayede aynı anda vücudun farklı kas noktalarında hareketlenme sağlanmış olacaktır.

0538 370 21 97